Titulok webu - wexbo.com
 Kontakt
Penzión ALEGRO 2*
  Odborárska 16
  92101   Banka - Piešťany / SK
  tel.: 033 2857222
  00421 33 2857222
 
  www.alegrohotel.sk
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
5/5

Akcie v našom okolí

  • Pridané: 02.03.2019   |   206 čítaní / zobrazení

Podujatia v roku 2022 v Piešťanoch:

Po istej prestávke Piešťany potvrdzujú svoju povesť mesta podujatí.

Pozývame Vás všetkých návštevníkov na viac ako stovku akcií, ktoré sa budú v regióne konať tento rok. Sú medzi nimi veľké medzinárodné festivaly a ďalšie podujatia s dlhoročnou tradíciou, ale aj rôzne novinky.

Od marca až do decembra 2022 bude mesto a jeho okolie plné života. Ťažiskom piešťanských podujatí sú tradične mesiace máj až jún, no aj zvyšok roka bude naozaj silný a pestrý.

Na úvod roka budeme svedkami oficiálneho otvorenia letnej kúpeľnej sezóny Piešťany, krátko nato sa bude konať Festival letectva, Piešťany 2022 s mimoriadne atraktívnym programom. Nebudú chýbať obľúbené Tradičné umelecké remeslá, potom v júni neodmysliteľné 29. Piešťanské zlaté stuhy, pri ktorých si pripomenieme i 90. výročie konania prvých Concours d´Elegance v Piešťanoch.

Čaká nás aj noblesný Art Nouveau Festival – Zlatý vek Piešťan, ktorého tradíciu založili kúpele minulý rok a hneď nultý ročník bol veľmi úspešný.

K letným Piešťanom patrí aj 67. music festival Piešťany či Piešťany Street ART Festival pouličného umenia, čakajú nás tiež Organové dni, 17. medzinárodný filmový festival Cinematik a symbolické uzavretie hlavnej sezóny v podobe medzinárodnej súťaže a výstavy kvetín Victoria Regia. Na jeseň nebude chýbať Astrofilm. Na podujatia bohatý rok sa končí tradičným Silvestrovským behom a turistickým výstupom na Marhát.

Okrem spomenutých najznámejších podujatí sa môžu návštevníci po celý rok tešiť na desiatky ďalších akcií, a to nielen priamo v kúpeľnom meste, ale aj v okolitých mestách a obciach.

    

Prezentujú a aktivizujú sa aj obce v regióne, vyberáme niektoré:

Na konci apríla sa bude v meste Vrbové a v obciach Jalšové, Drahovce, Banka a Veľké Orvište konať Stavanie mája, o mesiac neskôr sa otvoria Vrbovské pivničky pre každého, kto bude chcieť ochutnať vína z okolia Malokarpatskej vínnej oblasti a Moravy.

Druhá májová sobota v Hlohovci a Drahovciach patrí kvetinovému trhu Deň kvetov.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pozýva Hlohovec do Zámockej záhrady na Cestu rozprávkovým lesom, v Hlohovci bude po celé leto prebiehať Fraštacké leto plné podujatí.

Na konci júna sa v Krakovanoch uskutočnia už 55. Folklórne slávnosti, v júli zasa v tejto obci oslávia Medzinárodný deň čipky.

Mesto Vrbové okrem iného pozýva v júli na známy hudobný festival Vrbovské vetry aj na beh zdravia.

Vrbovskú pätnástku – Memoriál Štefana Kalužu. V októbri sa bude vo Vrbovom konať Jesenný vrbovský jarmok a v novembri Svätomartinské hody.

Bežecké preteky – memoriál Petra Minárecha – organizuje v júli aj obec Trebatice.

V Trebaticiach sa v auguste uskutočnia aj známe Hody Trebatice.

Región bude tiež dejiskom 16. ročníka rekreačného prejazdu na bicykloch Cyklo Holeška Tour, ktorý bude štartovať 1. septembra v Šípkovom.

    


  • MM
    Magdaléna Murdzikováreagovať
    Pridané 21. august, 16:47 z 46.243.67.***
    Zaspali tam pred 20- 30 rokmi. Okolie neupravené, otras.

pridať komentár