Titulok webu - wexbo.com
 Kontakt
Penzión ALEGRO 2*
  Odborárska 16
  92101   Banka - Piešťany / SK
  tel.: 033 2857222
  00421 33 2857222
 
  www.alegrohotel.sk
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
4/5

Kúpanie v našom meste

  • Pridané: 02.03.2019   |   210 čítaní / zobrazení

Termálne kúpalisko Eva v Piešťanoch patrí medzi kultúrne pamiatky. Areál vo výške 162 m n.m. pozostáva z 25-metrového krytého bazéna (v súčasnosti mimo prevádzky), z otvoreného 50-metrového bazéna, kľudového bazéna a detského bazéna, ako aj z plôch vyhradených na slnenie a pre rôzne športy.
Teplota vody sa pohybuje okolo 27 °C, v kľudovom bazéne až 34-38 °C. V areáli plnom stromov a zelene nájdete aj trávnatú plochu vhodnú pre kriket a ihrisko na plážový volejbal. Kapacita areálu dosahuje 1500 osôb, prevádzka v súčasnosti iba letná.

    

Jazero Sĺňava - ak chcete na chvíľu vypadnúť z pracovného kolobehu a ruchu mesta, v okolí Piešťan nenájdete idylickejšie miesto, prekypujúce krásou prírody, ako to, pri vodnej nádrži Sĺňava. Je skutočne najznámejšia a najnavštevovanejšia vodná plocha počas letných mesiacov, ktorá láka nielen domácich, ale aj rekreantov a dovolenkárov zo širokého okolia. Milovníci vodných športov si okrem plávania môžu vychutnať vodné lyžovanie, kanoistiku, veslovanie, windsurfing či jachting. 

      

V blízkosti prírodného kúpaliska sa nachádzajú dva autocampy a niekoľko penziónov a hotelov vďaka ktorým si pobyt pri vode môžete predĺžiť aj na niekoľko dní, a tak plnohodnotne relaxovať. Okolo vodnej plochy vedie cyklochodník určený pre peších, cyklistov, ako aj korčuliarov. Prezrieť si môžete aj okolité lesné cestičky alebo sa len kochať panoramatickým výhľadom na tok rieky Váh. Areál vodnej nádrže je samozrejme známy aj organizáciou kultúrnych podujatí a letných festivalov, jedným z nich je aj Festival Lodenica. V neposlednom rade tu nechýbajú ani pestré možnosti občerstvenia či množstvo doplnkových služieb pre všetkých návštevníkov.

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár